Szukaj

wtorek, 16 maja 2017

Służebność przesyłu 2017 – warsztaty i konsultacje!

Jak skutecznie zabezpieczyć i egzekwować interes stron – właścicieli nieruchomości i przedsiębiorstw przesyłowych na nowych i istniejących inwestycjach?
Zobacz wersję online.

Organizator:

Przepisy regulujące służebność przesyłu są bardzo zawiłe,
a w orzecznictwie panuje duża rozbieżność!
Jedyne na rynku warsztaty, które pokazują, jak skutecznie dochodzić
swoich roszczeń po obu stronach sporu!

Jeżeli:

  • Domagasz się uregulowania służebności przesyłu i chcesz wyposażyć się w komplet argumentów i instrumentów prawnych, które zostały skutecznie użyte w podobnych sprawach sądowych
  • Chcesz wiedzieć, jakie inne źródła prawa może wykorzystać zarówno właściciel nieruchomości i przedsiębiorstwo przesyłowe, aby zabezpieczyć swoje interesy: zgoda na wejście na nieruchomość, miejscowe plany zagospodarowania, decyzje administracyjne , ustawa o gospodarce nieruchomościami, kodeks cywilny
  • Chcesz wiedzieć, jak skutecznie uzasadnić wysokość wynagrodzenia z tytułu służebności
  • Chcesz poznać wszystkie możliwości manewru w ustanowieniu bądź zanegowaniu zasiedzenia służebności

Zapraszamy na wyjątkowo narzędziowe warsztaty:

Służebność przesyłu 2017

Jak skutecznie zabezpieczyć i egzekwować interes stron – właścicieli nieruchomości i przedsiębiorstw przesyłowych na nowych i istniejących inwestycjach?

(warsztaty + konsultacje)

UWAGA!
W 2016 roku Sąd Najwyższy wydał wiele ważnych orzeczeń dotyczących m.in. szkody lokalizacyjnej oraz istoty pasa służebności. Omówimy, jak w obliczu tych zmian przygotować niezawodną strategię negocjacyjną!

Podczas warsztatów omówimy i zobrazujemy na przykładach:

  • Jakie przesłanki wskazują na przesadne obciążenie dla nieruchomości bądź jej właściciela, i pozwalają domagać się od przedsiębiorstwa przesyłowego zmiany lokalizacji urządzeń, co jest bardzo trudne przy inwestycjach pożytku publicznego
  • Jak udowodnić zasiedzenie z punktu widzenia przedsiębiorstwa przesyłowego gdy brak stosownych dokumentów
  • W jakich wypadkach można skutecznie posłużyć się argumentem ochrony zdrowia w celu zablokowania niekorzystnej dla właściciela decyzji
  • Jakich metod proceduralnych użyć, gdy jest problem z ustaleniem drugiej strony sporu lub gdy druga strona powołuje się na inne organy/współwłaścicieli zaangażowane w sprawę, aby grać na zwłokę
  • Jak uregulować w umowie o ustanowienie służebności kwestię uciążliwości remontów bądź przebudowy urządzeń przesyłowych, aby zapobiec konfliktom i konieczności kierowania sprawy do sądu

Program warsztatów:

1. Prawa i obowiązki stron w ustanawianiu służebności przesyłu: właścicieli nieruchomości i przedsiębiorstw przesyłowych w świetle najnowszego orzecznictwa:
  1. Jak z punktu widzenia zapobiegania przyszłych wzajemnych roszczeń uregulować w umowie istotne warunki wykonywania służebności? Przytaczamy konkretne zapisy służebności, które są najczęściej kwestionowane w sądzie przez obie strony.
  2. Kompleksowa analiza „wzorcowych” zapisów, które zabezpieczają interes właścicieli nieruchomości oraz przedsiębiorstw przesyłowych zebranych na podstawie rozpraw sądowych z 2016 roku.
  3. Jak w praktyce sądowej interpretowane jest prawo przedsiębiorstwa do wykonywania służebności „w sposób jak najmniej utrudniający korzystanie przez właściciela z nieruchomości obciążonej” (art. 287 k.c. i art. 288 k.c.) – czy np. częste prace przy urządzeniach przesyłowych mogą być podstawą do uzasadnionych roszczeń właścicieli?
  4. Jak właściciel nieruchomości ma prawo uzasadniać subiektywne kryteria uciążliwości, które sąd musi wziąć pod uwagę? Jakie z tego wnioski płyną dla przedsiębiorstw przesyłowych?
  5. W jakich sytuacjach wynagrodzenie z tytułu służebności nie musi należeć się właścicielowi?
2. Jak skutecznie i w sposób sprawczy pociągnąć drugą stronę do korzystnego dla obu stron porozumienia się poza salą sądową?
  1. Jak w praktyce skutecznie wezwać drugą stronę do podjęcia negocjacji? Sformułowania w korespondencji formalnej, które sprawią, że Twoje wezwanie nie zostanie pominięte, bo wiązałoby się z konkretnymi konsekwencjami prawnymi dla strony przeciwnej.
  2. Kiedy i z jakich względów natury prawnej i finansowej korzystniej dla stron jest porozumieć się poza salą sądową, a w jakich przypadkach zalecane jest skierowanie sprawy do sądu?
  3. Jak sformułować propozycję ustanowienia służebności i przygotować operat szacunkowy, aby szybko dojść do korzystnego dla obu stron porozumienia?
  4. Na co może powołać się właściciel próbując zablokować budowę bądź przeróbkę inwestycji przesyłowej? Sytuacje, w których opinie właściciela i jego biegłego są zasadne, mimo że inwestycje celu publicznego są rzadko możliwe do zblokowania.
3. Jak zabezpieczyć interes stron w przypadku: zmiany przeznaczenia urządzeń przesyłowych, zasiedzenia, ustania, przeniesienia służebności na inny podmiot, zniesienia i wygaśnięcia?
  1. Zasiedzenie – jakie warunki musi spełnić przedsiębiorstwo przesyłowe, aby udowodnić działanie w dobrej wierze, gdy brak tytułu prawnego do korzystania ze służebności?
  2. Jakie okoliczności mogą powodować oddalenie wniosku o ustanowienie służebności w odniesieniu do zaszłości inwestycyjnych? Konstytucyjna ochrona własności prywatnej a decyzje administracyjne ograniczające prawo własności – kontrowersje, najnowsza linia orzecznicza i praktyczne konsekwencje dla obu stron
  3. Jakie przesłanki zasiedzenia są akceptowane jako zasadne przez sądy wg najnowszej linii orzeczniczej z 2016 roku?
  4. Jakie „straszaki” bywają używane przez przedsiębiorstwa przesyłowe względem właścicieli, aby nie dopuścić do niekorzystnej dla siebie rozprawy sądowej?
  5. Kiedy właściciel może domagać się zniesienia służebności przesyłu – warunki konieczne
  6. Kiedy sąd może zdecydować o ustaniu służebności przesyłu?
  7. W jaki sposób skutecznie zapobiegać przedawnieniom spraw dotyczących służebności przesyłu – skuteczne zabiegi proceduralne, które zatrzymują bieg przedawnienia
4. Zabezpieczenie interesu stron przy ustalaniu wysokości wynagrodzenia i odszkodowania z tytułu służebności przesyłu.
  1. Jak w praktyce udowodnić szkodę lokalizacyjną, która jest podstawą do zasądzenia odszkodowania?
  2. Aktualizacja Standardu Wyceny: „Określanie wartości służebności przesyłu i wynagrodzenia za jej ustanowienie oraz wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z nieruchomości przez przedsiębiorców przesyłowych”, który w zmienionej treści jest zalecany do stosowania przez Polską Federację Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych od 1 stycznia 2017 r. – co oznacza ta zmiana dla właścicieli nieruchomości i urządzeń przesyłowych?
  3. Jak sąd ustala wysokość wynagrodzenia z tytułu służebności przesyłu w obliczu bardzo ogólnego brzmienia wytycznych w kodeksie cywilnym – na co mogą liczyć strony sporu i jak skutecznie argumentować wysokość kwoty?
  4. W jakich sytuacjach prawo do wynagrodzenia ulega przedawnieniu?
  5. Kiedy użytkownik wieczysty gruntu ma prawo ubiegać się o odszkodowanie bądź wynagrodzenie?
5. Najnowsze orzecznictwo i wnioski z postępowań sądowych dla właścicieli nieruchomości i przedsiębiorstw przesyłowych
  1. Katalog instrumentów prawnych, z jakich skutecznie korzystały przedsiębiorstwa przesyłowe w przypadku odmowy właściciela gruntu na rozpoczęcie prac budowlanych w 2016 roku.
  2. Powierzchnia pasów eksploatacyjnych (technologicznych, stref ochronnych, kontrolowanych) i pasów negatywnego oddziaływania sieci a zasądzana wysokość wynagrodzenia – analiza wyroków sądów z 2016 roku
  3. Przedawnienia roszczenia o wynagrodzenie za bezumowne korzystanie z nieruchomości – jakie jest najnowsze podejście sądów?
  4. Aktualne podejście sądów do możliwości zaliczania okresu poprzednika do czasu zasiedzenia
  5. Analiza możliwych technik wykazania przez przedsiębiorstwo sieciowe dobrej wiary – jakie strategie były skuteczne, a jakie nie w 2016 roku?

Prelegent

Andrzej Kulak

Andrzej Kulak - adwokat, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, gdzie ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji oraz stosunki międzynarodowe na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Od 2011 roku współpracuje z wiodącymi poznańskimi kancelariami. W latach 2013 – 2015 odbył aplikację adwokacką pod patronatem członka Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu. Jest wpisany na listę adwokatów Wielkopolskiej Izby Adwokackiej. W praktyce zawodowej zajmuje się sprawami z zakresu prawa cywilnego oraz gospodarczego,  ze szczególnym uwzględnieniem aspektów prawnych dotyczących procesu budowlanego i prac projektowych. Współpracuje z podmiotami publicznymi i prywatnymi w zakresie realizacji przez te podmioty inwestycji budowlanych.

Zapytaj o ofertę indywidualną

DLACZEGO NASZE SZKOLENIA SĄ WYJĄTKOWE?

PRAKTYCZNY CHARAKTER

100% gwarancja praktycznej wiedzy – prezentujemy tylko niezbędną teorię, resztę prelegent omawia na prawdziwych przykładach, które sprawiają problemy w codziennej pracy. Dajemy Państwu dużo praktycznej wiedzy i ćwiczenia konkretnych umiejętności.

PROFESJONALNE MATERIAŁY SZKOLENIOWE

Materiały szkoleniowe, które otrzymują uczestnicy, charakteryzują się szczególnym dopracowaniem merytorycznym, a jednocześnie są wyjątkowo praktyczne.

RENOMOWANI PRELEGENCI

Prelegentami są świetni specjaliści i praktycy, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym dzielą się z uczestnikami. Dodatkowo nasi wykładowcy są oceniani przez uczestników – współpracujemy wyłącznie z tymi, którzy gwarantują wysoki poziom merytoryczny szkoleń i kursów.

CERTYFIKAT UCZESTNICTWA

Każdy uczestnik naszych szkoleń otrzymuje certyfikat uczestnictwa potwierdzający zdobyte umiejętności.

RZETELNIE OPRACOWANE PROGRAMY

Programy szkoleń i konferencji przygotowujemy w oparciu o badania firm w całej Polsce – to gwarancja, że tematy są najlepiej dobrane do potrzeb naszych Klientów.

WSPARCIE W ROZWIĄZANIU INDYWIDUALNYCH PROBLEMÓW

Prelegenci wspierają uczestników, udzielając wskazówek do pytań i problemów zgłaszanych w trakcie szkoleń. Jesteśmy również do Państwa dyspozycji w przeciągu tygodnia po szkoleniu – odpowiemy na każde Państwa pytanie!

Miejsce i termin

29.05.2017r. Poznań
Omega
ul. Dąbrowskiego 79

30.05.2017r. Katowice
Europrofes
ul. Stawowa 10

31.05.2017r. Warszawa
Golden Floor Plaza
al. Jerozolimskie 123A

Koszt uczestnictwa

Koszt udziału 1 osoby w warsztatach wynosi 999 zł + VAT. Podana cena uczestnictwa w szkoleniu dotyczy jednej osoby i obejmuje materiały seminaryjne, napoje oraz lunch. Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

Warsztaty odbywają się w godzinach 10:00-17:00.

Uwaga! Specjalna okazja!
Niższa cena 749 zł netto na zgłoszenia nadesłane do 21 maja!

Zarezerwuj miejsce

 

Masz pytania? Skontaktuj się z:

Joanna Niedopytała
Koordynator Sprzedaży Szkoleń Otwartych
tel. 61 66 55 784
joanna.niedopytala@forum-media.pl



Niniejszy e-mail reklamowy wysłany został przez Grupę MEDIUM (właściciel portali: RynekInstalacyjny.pl, Administrator24.info, elektro.info.pl, EkspertBudowlany.pl, IZOLACJE.com.pl) z siedzibą w Warszawie, ul. Karczewska 18, zgodnie z regulaminem i na zlecenie Forum Media sp. z o.o. Jeśli nie życzą sobie Państwo otrzymywać więcej podobnych wiadomości, prosimy kliknąć tutaj.

 

 

 


CK_ZN29.05.2017, Poznań, Służebność przesyłu720157/130.05.2017, Katowice, Służebność przesyłu720158/131.05.2017, Warszawa, Służebność przesyłu720159/1749.00921.27 Uwaga! Specjalna okazja!
Niższa cena 749 zł netto na zgłoszenia nadesłane do 21 maja!Uwaga! Specjalna okazja!
Niższa cena 749 zł netto na zgłoszenia nadesłane do 21 maja!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz