Szukaj

wtorek, 27 czerwca 2017

Zabezpieczenie interesów uczestników procesu budowlanego – warsztaty i konsultacje!

Jak przygotować się do zmian, które czekają strony procesu budowlanego w związku z planowanym wejściem w życie Kodeksu Urbanistyczno-Budowlanego?
Zobacz wersję online.
Centrum Kompetencji
Jak przygotować się do zmian, które czekają strony procesu budowlanego w związku z planowanym wejściem w życie Kodeksu Urbanistyczno-Budowlanego?
Dowiedz się, jak uniknąć błędów najczęściej popełnianych na każdym etapie inwestycji, a w razie ich wystąpienia – zabezpiecz swoje interesy!
Jeżeli:
kto i za jakie błędy może odpowiedzieć w drugiej połowie 2017 roku na poszczególnych etapach procesu budowlanego,
jak w 2017 roku zadbać o swój interes jako uczestnika procesu budowlanego i czego żądać od pozostałych stron,
jak zabezpieczyć się na wypadek nieuczciwości lub zaniedbań którejś ze stron,
jakie zapisy w umowach oraz praktyki doświadczonych specjalistów skutecznie umożliwią egzekwowanie odpowiedzialności inwestora, projektanta i wykonawcy,
jak przygotować się do zmian, które czekają strony procesu budowlanego w związku z planowanym wejściem w życie Kodeksu Urbanistyczno-Budowlanego
Zapraszamy na najbardziej uznane i praktyczne warsztaty na rynku:
Zabezpieczenie interesów uczestników procesu budowlanego 2017/2018
Najnowsze obowiązki i wymagania wobec: projektantów, inwestorów, kierowników budowy oraz inspektorów nadzoru inwestorskiego zgodne z najnowszymi wytycznymi
na drugą połowę 2017 r.
(warsztaty + konsultacje)
Sprawdź program Zgłoś się
HARMONOGRAM WARSZTATÓW:
1.

 

CZEGO BEZWZGLĘDNIE MUSI DOPILNOWAĆ INWESTOR zgodnie z obowiązującym w drugiej połowie 2017 r. prawem budowlanym?
2.

 

ZA CO DOKŁADNIE ODPOWIADA PROJEKTANT po ostatnich zmianach w prawie?
3.

 

ZABEZPIECZENIE INTERESÓW KIEROWNIKA BUDOWY - jakie zobowiązania ma kierownik wobec pozostałych uczestników procesu budowlanego
4.

 

INSPEKTOR NADZORU INWESTORSKIEGO – jakie są jego prawa i obowiązki?
5.

 

JAK ZMIENIŁA SIĘ PROCEDURA UZYSKANIA DECYZJI ŚRODOWISKOWEJ? Ocena oddziaływania na środowisko w procesie inwestycyjnym – zmiany z pierwszej połowy 2017 roku
6.

 

WARSZTAT SPECJALNY: UMOWA O ROBOTY BUDOWLANE – jak skutecznie i zgodnie z prawem rozgraniczyć zakresy obowiązków i zabezpieczyć interesy każdej ze stron?
W TRAKCIE WARSZTATÓW WYJAŚNIMY
NA PRZYKŁADACH:
jak zweryfikować poprawność projektu budowlanego i jak wyegzekwować sprawne usunięcie wad przez projektanta,
jakich formalności i dokumentów musi dopilnować inwestor, aby mieć pewność, że rozpocznie i zakończy budowę w terminie,
o co powinien zadbać wykonawca, jeśli zależy mu na terminowej zapłacie wynagrodzenia,
czego powinien dopilnować kierownik budowy, aby nie ryzykować pociągnięcia do odpowiedzialności za wady i błędy budowlane,
jak skonstruować zapisy umowy o roboty budowlane, by zadbać o interesy każdej ze stron,
po warsztatach otrzymasz certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WARSZTATÓW:
  1. JAK ZABEZPIECZYĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ INWESTORA zgodnie z obowiązującym w drugiej połowie 2017 r. prawem budowlanym
Nowe wzory wniosków o pozwolenie na budowę lub rozbiórkę, zgłoszenia budowy. Nowa ustawa o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi!

Specjalnie dla uczestników warsztatów! Lista kontrolna dokumentacji, którą powinien zgromadzić inwestor w toku całego procesu budowlanego zgodnie z najaktualniejszymi wymogami prawnymi, aby zabezpieczyć swoje interesy na drugą połowę 2017 r.
Szczegółowo omawiamy zaktualizowane wzory dokumentów, które należy gromadzić na każdym etapie inwestycji, aby nie zostać pociągniętym za błędy najczęściej popełniane w dokumentacji inwestorskiej.
Jakie są nowe ograniczenia wzywania do usunięcia wad w projekcie budowlanym po zmianach w Prawie Budowlanym?
Kiedy i na jakich zasadach inwestor może otrzymać zgodę na budowę i rozbudowę obiektu na terenie nieobjętym planem miejscowym – Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
Jakich formalności należy dopełnić, aby obiekt mógł zostać przekazany do użytkowania – jakie konsekwencje może ponieść inwestor, gdy samowolnie zmieni sposób użytkowania obiektu lub dopuści się samowoli budowlanej?
Na podstawie konkretnych przypadków inwestycji realizowanych w ostatnich latach przedstawimy katalog najczęstszych pułapek dla inwestora – o jakich wymaganiach prawnych należy bezwzględnie pamiętać, żeby uniknąć negatywnych konsekwencji i jak się przed nimi zabezpieczyć!
Umowa urbanistyczna – nowy wymóg dla inwestorów w związku z projektem Kodeksu Urbanistyczno-Budowlanego! O czym będzie musiał pamiętać inwestor zawierając umowę urbanistyczną, by uzyskać pozwolenie na budowę dla inwestycji głównej lub jej części?
Nowa ustawa o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi z 21 października 2016 r. – nowe rozwiązania znacząco wpłynęły na proces zawierania umowy koncesji i jej realizację. Podpowiemy, na jaki czas w praktyce mogą być zawierane umowy koncesji oraz jakie szczególne zasady dotyczą koncesji mieszanych, obejmujących różne rodzaje umów koncesji.
Nowe wzory wniosków: 17 grudnia 2016 r. weszło w życie nowe Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 24 sierpnia 2016 r. w sprawie wzorów: wniosku o pozwolenie na budowę lub rozbiórkę, zgłoszenia budowy i przebudowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego, oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, oraz decyzji o pozwoleniu na budowę lub rozbiórkę
UWAGA! TYLKO U NAS! Jak przygotować się do zmian, które nieuchronnie czekają strony procesu budowlanego w związku z planowanym wejściem w życie Kodeksu Urbanistyczno-Budowlanego. Jak Kodeks Budowlany zmieni obowiązki każdego uczestnika procesu budowlanego – jakich zmian należy się spodziewać?
2. ZA CO DOKŁADNIE ODPOWIADA PROJEKTANT po ostatnich zmianach w prawie budowlanym?
Nowy obowiązek projektanta – określenie obszaru oddziaływania projektu budowlanego
Najczęstsze wady w dokumentacji projektowej – na co koniecznie zwracać uwagę w projekcie i jak się zabezpieczyć, aby inwestor nie odstąpił od umowy i zapłacił wynagrodzenie?
Zaostrzone warunki techniczne dla budynków od 1 stycznia 2017 – jakich nowych wymagań powinien przestrzegać projektant?
Kiedy projektant może być pociągnięty do odpowiedzialności, mimo że to inwestor dokonał zmian w projekcie – jaką dokumentację powinien posiadać projektant, aby praktycznie zabezpieczyć swoje interesy na wypadek roszczeń?
Przykłady: na konkretnych przykładach pokazujemy najczęstsze sytuacje powodujące spory między projektantem a pozostałymi uczestnikami procesu inwestycyjnego
Jak w praktyce wygląda nowe zgłoszenie budowy z projektem budowlanym? – szczegółowo wskazujemy, jakich dokładnie budynków dotyczy oraz z jakimi formalnościami się wiąże.
Z jakimi aktami prawa miejscowego musi być aktualnie zgodny projekt budowlany?
Jak projektant powinien prawidłowo – na podstawie jakich przepisów – wyznaczyć obszar oddziaływania projektu budowlanego.
3. KLUCZOWE ZADANIA I OBOWIĄZKI KIEROWNIKA BUDOWY wobec pozostałych uczestników procesu budowlanego
Czego musi dopilnować kierownik budowy, aby ustrzec się przed pociągnięciem do odpowiedzialności karnej, zawodowej i cywilnej?
Nieistotne oraz istotne odstępstwo od projektu budowlanego – jak zmieniło się ich rozumienie od stycznia 2017 i jak zabezpieczyć swoje interesy na wypadek ich wystąpienia? Podpowiemy, jak kierownik budowy może uzasadnić i udokumentować, że mimo odstępstwa od projektu obiekt nadaje się do użytkowania
Na co powinien zwrócić uwagę kierownik budowy jeszcze przed rozpoczęciem prac – czego żądać od inwestora, aby zabezpieczyć swoje interesy?
Jakie uprawnienia wobec kierownika budowy ma inspektor inwestorski w czasie trwania prac? Na co można mu pozwolić, a do czego absolutnie nie dopuszczać?
Jaka jest odpowiedzialność kierownika budowy za poprawność wykonywanych prac po zmianach w Prawie Budowlanym – jak skutecznie rozgraniczyć zadania poszczególnych uczestników procesu budowlanego?
Obowiązkowy odbiór na budowie – co kierownik musi bezwzględnie sprawdzić i jakie dokumenty przygotować, aby zabezpieczyć swoje interesy?
UWAGA! Specjalnie dla uczestników szkolenia pokażemy wzory poprawnie wypełnionych protokołów odbiorczych!
4. INSPEKTOR NADZORU INWESTORSKIEGO – jakie są jego prawa?
Jakie są uprawnienia inspektora w stosunku do pozostałych uczestników procesu budowlanego? Pokazujemy kompletny wykaz zadań zgodnie z nowym Prawem Budowlanym.
W jakich sytuacjach inspektor ma prawo przerwać budowę i zlecić wykonanie dodatkowych czynności?
Przykłady: na konkretnych przykładach omawiamy konsekwencje przerwania procesu budowlanego dla inspektora, inwestora i kierownika budowy!
Jakich dokumentów ma prawo żądać inspektor w toku procesu budowlanego, zgodnie z najnowszym Prawem Budowlanym?
Jak wykorzystywać testymoniale (referencje, oceny, opinie) na stronie www i w komunikacji z klientem, by mieć pełną kontrolę nad tym, co i gdzie pisze klient o Twojej firmie, marce, Twoich produktach
5. JAK ZMIENIŁA SIĘ PROCEDURA UZYSKANIA DECYZJI ŚRODOWISKOWEJ? Ocena oddziaływania na środowisko w procesie inwestycyjnym – zmiany przepisów od 1 stycznia 2017
Przybliżymy aktualne przepisy kształtujące system ocen oddziaływania na środowisko a także ich praktyczne zastosowanie w zapewnieniu zgodności prowadzonych postępowań z wymaganiami dyrektyw unijnych.
Przedstawimy aktualny stan prawny, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych regulacji od 1 stycznia 2017 r.
Obowiązki inwestora i kierownika budowy – lista zadań oraz dokumentów, które muszą wypełnić, aby uzyskać decyzję.
Najczęstsze kwestie problemowe związane z ocenami oddziaływania na środowisko oraz najczęstsze nieprawidłowości w ocenach oddziaływania na środowisko.
6. WARSZTAT SPECJALNY: UMOWA O ROBOTY BUDOWLANE – jak skutecznie i zgodnie z prawem rozgraniczyć zakresy obowiązków i zabezpieczyć interesy każdej ze stron?
Na konkretnych przykładach i specjalnie dla uczestników warsztatów opowiemy, jak profesjonalnie reagować na słowa krytyki i problemy Twoich klientów:
Kto ponosi odpowiedzialność za wady i błędy budowlane w zależności od ich rodzaju i etapu budowy – analizujemy różne sytuacje w trakcie inwestycji.
Omówimy jak przygotować najlepszą umowę, która zagwarantuje należyte wykonanie obowiązków przez wszystkich uczestników procesu budowlanego oraz umożliwi dochodzenie swoich praw.
Jakie zapisy w umowie skutecznie zabezpieczają na wypadek niewłaściwego wykonania umowy przez podwykonawcę?
Prelegent
mecenas Roman Bieda
Andrzej Kulak
- adwokat, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, gdzie ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji oraz stosunki międzynarodowe na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Od 2011 roku współpracuje z wiodącymi poznańskimi kancelariami.
W latach 2013 – 2015 odbył aplikację adwokacką pod patronatem członka Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu. Jest wpisany na listę adwokatów Wielkopolskiej Izby Adwokackiej. W praktyce zawodowej zajmuje się sprawami z zakresu prawa cywilnego oraz gospodarczego, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów prawnych dotyczących procesu budowlanego i prac projektowych. Współpracuje z podmiotami publicznymi i prywatnymi w zakresie realizacji przez te podmioty inwestycji budowlanych.
Miejsce i termin
26.07.2017 r.
Katowice
27.07.2017 r.
Poznań
28.07.2017 r.
Warszawa
Koszt uczestnictwa
Koszt udziału 1 osoby w warsztatach wynosi 999 zł + VAT. Podana cena uczestnictwa w szkoleniu dotyczy jednej osoby i obejmuje materiały seminaryjne, napoje oraz lunch. Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.
Warsztaty odbywają się w godzinach 10:00-17:00.
Uwaga!
Niższa cena 719 zł netto na zgłoszenia nadesłane do 2 lipca!
 
Zgłoś się
Otwórz formularz online
Masz pytania? Skontaktuj się!
Joanna Niedopytała
Joanna Niedopytała
Koordynator Sprzedaży Szkoleń Otwartych
tel. 61 66 55 784
joanna.niedopytala@forum-media.pl
Centrum Kompetencji
Wysłano na zlecenie FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
26.07.2017 r., Katowice, Zabezpieczenie interesów uczestników procesu budowlanego 2017/2018720231/127.07.2017 r., Poznań, Zabezpieczenie interesów uczestników procesu budowlanego 2017/2018720232/128.07.2017 r., Warszawa, Zabezpieczenie interesów uczestników procesu budowlanego 2017/2018720233/1719.00884.37Uwaga!
Niższa cena 719 zł netto na zgłoszenia nadesłane do 2 lipca!Uwaga!
Niższa cena 719 zł netto na zgłoszenia nadesłane do 2 lipca!CK_BD



Niniejszy e-mail reklamowy wysłany został przez Grupę MEDIUM (właściciel portali: RynekInstalacyjny.pl, Administrator24.info, elektro.info.pl, EkspertBudowlany.pl, IZOLACJE.com.pl) z siedzibą w Warszawie, ul. Karczewska 18, zgodnie z regulaminem i na zlecenie Forum Media sp. z o.o. Jeśli nie życzą sobie Państwo otrzymywać więcej podobnych wiadomości, prosimy kliknąć tutaj.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz