Zapraszamy na najbardziej prestiżowe i merytoryczne spotkanie facility managerów, właścicieli budynków oraz administratorów i dyrektorów technicznych, które co roku gromadzi rekordową liczbę uczestników: | VII Ogólnopolski Kongres Facility Management Zrównoważony rozwój i oszczędna eksploatacja budynków 16–17 października 2013 r., Warszawa Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport | Co nowego w VII edycji Kongresu? Nowa, odświeżona formuła – w tym roku nastawiamy się na rozwiązywanie praktycznych problemów facility managerów. Dlatego tegoroczny Kongres będzie obfitował w studia przypadków, kalkulacje opłacalności, narzędzia usprawniające pracę facility managera. Pomożemy Państwu podejmować decyzje racjonalne kosztowo. Fachowi prelegenci – wśród zaproszonych przez nas Gości są osoby z największym doświadczeniem i poważaniem w branży. Dodatkowo, wszyscy podlegają surowej ocenie Rady Programowej czasopisma Facility Manager. Indywidualne spotkania i konsultacje – prelegenci będą dostępni do Państwa indywidualnych konsultacji przez całe 2 dni Kongresu, tak, aby każdy z Państwa miał szansę skorzystać z ich doświadczenia. Miejsce Kongresu – tym razem spotykamy się w komfortowych warunkach i biznesowej atmosferze hotelu Marriott Warsaw Airport. | Na Kongresie dowiesz się: - W jaki sposób skutecznie wnioskować o dofinansowanie do instalacji opartych na odnawialnych źródłach energii w ramach nowej ustawy o OZE, która niebawem wejdzie w życie?
- W jaki sposób maksymalnie zaoszczędzić na zużyciu energii w budynku? – wspólnie weźmiemy pod lupę każde miejsce potencjalnej straty
- Jak sporządzić kalkulację opłacalności każdej inwestycji, zyskując konieczną podstawę do dobrych decyzji zarządczych?
- Jak zapewnić kompleksowe bezpieczeństwo w budynku na podstawie doświadczeń innych facility managerów?
- Jakie są możliwości redukcji kosztów eksploatacyjnych i podatkowych w obiektach przemysłowych i komercyjnych?
- Jak skutecznie pozyskać nowych najemców i sporządzić kompletny plan finansowy nieruchomości?
- Jak efektywnie zarządzać rozproszonymi obiektami, jeśli Twoja firma posiada filie lub zarządza siecią obiektów komercyjnych?
Dlaczego warto zaufać naszej autorskiej formule Kongresu Warsztatowego? - Unikalna na rynku formuła problem-solving – bierzemy pod lupę najczęstsze problemy wśród polskich facility managerów i pokazujemy, co sprawdziło się w innych obiektach
- Żadnej zbędnej teorii – prelekcje, panele warsztatowe oraz dyskusyjne poprowadzą wyłącznie praktycy, którzy odnieśli sukces
- Żadnych prezentacji marketingowych – 100% merytoryki i wartości dla naszych uczestników
- Przed Kongresem przeanalizujemy profil naszych Uczestników, aby jeszcze lepiej dostosować każde wystąpienie do Państwa potrzeb
- Tematyka dla małych, średnich i dużych obiektów – pokażemy skuteczne rozwiązania w ramach ograniczeń budżetowych – gotowe propozycje optymalnie ulokowanego budżetu w zależności od możliwości finansowych firmy
| | PROGRAM KONGRESU Uroczyste otwarcie: prezentacja VII Raportu o Branży FM w Polsce – potencjał rynku, jego rozwój i charakterystyka działania. CASE STUDY | | PANEL 1. Od energooszczędnego budynku do energooszczędnego zarządzania – strategia i wdrożenie „krok po kroku". | KROK 1. Opracowanie energooszczędnej strategii dla obiektu komercyjnego i przemysłowego wraz z procedurami dla najemców i serwisów budynkowych. KROK 2. Ocena możliwości modernizacji budynku w celu minimalizacji kosztów energii. KROK 3. Kompletna kalkulacja i analiza kosztów wprowadzenia energooszczędnych rozwiązań. KROK 4. Sposoby monitorowania zużycia i strat mediów z zastosowaniem technologii oszczędnych i bezpiecznych dla obiektów. ZMIANY W PRAWIE | | PANEL 2. Inwestycje w projekty energooszczędne i instalacje OZE | - Możliwości pozyskania finansowania na projekty energooszczędne w ramach ustawy o OZE, która wejdzie w życie jesienią 2013 – warunki, jakie trzeba spełnić, aby uzyskać środki.
- Przygotowanie i kompletna dokumentacja wniosków o dofinansowanie energooszczędnych przedsięwzięć inwestycyjnych oraz działań nieinwestycyjnych ze środków krajowych i zagranicznych.
- Przygotowanie prawidłowego wniosku o dofinansowanie inwestycji w fotowoltaikę.
- Przygotowanie potencjalnych inwestycji w zakresie wykorzystania OZE do produkcji ciepła i energii elektrycznej (procedury administracyjno-planistyczne, projekty techniczne, finansowanie).
KALKULACJE OPŁACALNOŚCI | | PANEL 3. Inwestycje w wartość obiektu a presja na redukcję kosztów – jak podejmować racjonalne decyzje remontowe i modernizacyjne? | - Podejmowanie decyzji remontowych w wyniku okresowych przeglądów obiektu – rozsądne i dalekowzroczne planowanie inwestycyjne dla budynków przemysłowych i komercyjnych.
- Modernizacja armatury wodnej. Jakie korzyści finansowe przynosi zainstalowanie urządzeń bezdotykowych w obiektach?
- Stan techniczny budynku i jego zdatność do użytkowania. Sprawność instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych).
- Zakres prac modernizacyjnych dźwigów – energooszczędne windy w energooszczędnych budynkach.
- Klimatyzacja „w normie" – aspekty prawne, kosztowe i użytkowe; administrowanie systemami sanitarnymi i innymi instalacjami w obiekcie.
SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA | | PANEL 4. Bezpieczeństwo siłą napędową Facility Management | - Administrowanie najmem przy wykorzystaniu dedykowanych rozwiązań informatycznych – bilans kosztów i korzyści dla facility managera/administratora budynku.
- W służbie bezpieczeństwa przeciwpożarowego – jak udoskonalić zapobieganie i ostrzeganie pożarowe.
- Inteligentne oświetlenie zewnętrzne – oszczędność energii i bezpieczeństwo obiektu w jednym.
- Spokój i komfort – sprawdzone sposoby zabezpieczania obiektów przed włamaniami i kradzieżami mienia.
- Skuteczne sposoby zabezpieczania obiektu przed nadużyciami pracowników – zapisy w umowach pracowniczych, które gwarantują „spokojną głowę" właścicielom obiektów.
- Bezpieczeństwo w sytuacjach kryzysowych – rozwiązania infrastrukturalne jako wsparcie działań ludzkich w sytuacjach kryzysowych.
WARSZTAT PRAKTYCZNY | | PANEL 5. Realizacja budżetu nieruchomości i pozyskiwanie najemców | - Jak policzyć, ile faktycznie kosztuje nas całkowite utrzymanie nieruchomości wraz z usługami zewnętrznymi? – kosztorys jako podstawa dobrych decyzji finansowych.
- W jaki sposób prowadzić marketing obiektu, aby pozyskać jak najwięcej najemców? Wzorcowy plan marketingowy, który sprawdzi się w obecnych realiach rynku.
- Możliwości oszczędności podatkowych w obiekcie w 2013 r., jakie daje obecnie obowiązujące prawo – symulacja podatkowa.
- Jak sporządzić kompletny budżet nieruchomości, aby możliwie „wypłaszczyć" przychody i wydatki, unikając dziur w planie finansowycm?
- Narzędzia, które pomagają facility managerowi kontrolować na bieżąco przychody i wydatki, a właścicielowi dają wgląd do aktualnej sytuacji finansowej obiektu.
NARZĘDZIOWNIA | | PANEL 6. Zarządzanie siecią obiektów komercyjnych i przemysłowych | - Komunikacja w obiektach rozproszonych – jak zorganizować właściwy system raportowania z sieci obiektów do centrali. Wpływ prawidłowej komunikacji na efektywność sieci nieruchomości?
- Metodologia i narzędzia zarządzania zakupami – identyfikacja kategorii zakupowych i przeprowadzenie analizy wydatków.
- Facility manager vs. „człowiek od wszystkiego". Na co powinien uważać zarządca sieci obiektów?
- Wyzwania dla kierownika technicznego zarządzającego wieloma obiektami przemysłowymi – jak zapewnić sobie przejrzystość i kontrolę zarządzając z zewnątrz?
| Prelegenci  AGNES VORBRODT | Jest dyrektorem firmy VVS | Architects & Consultants, wyspecjalizowanym w międzynarodowym doradztwie do spraw zrównoważonego projektowania i budownictwa. Założycielka Polish Green Building Council, rady która pomaga kształtować świadomość energooszczędnych budynków w kraju. Autorka dziesiątków artykułów i opracowań dotyczących zrównoważonego i oszczędnego budownictwa. Od 2004 r. członek United States Green Building Council. Pomagała wielu polskim firmom w zdobyciu certyfikatu LEED. Projekt jej budynku jako pierwszy w Polsce otrzymał certyfikat LEED. Obecnie pracuje przy wielu zielonych projektach w Polsce i USA. |  ALEKSANDER KOT- DELOITTE | Aleksander jest starszym menadżerem w Dziale Doradztwa Podatkowego Deloitte. Zajmuje się przede wszystkim kwestiami opodatkowania przedsiębiorstw oraz transakcji międzynarodowych. Zaprojektował bardzo liczne struktury optymalizacji podatkowej oraz prowadził wiele przeglądów podatkowych i analiz typu due diligence. Mając zarówno przygotowanie prawne jak i ekonomiczne tworzy kompleksowe rozwiązania, które są gotowe do szybkiego wdrożenia przez naszych Klientów. Poza doradztwem w zakresie CIT Aleksander specjalizuje się także w zagadnieniach związanych z podatkiem odroczonym oraz modelowaniem finansowym umów (SPA Advisory). Wykłada także przedmioty podatkowe i rachunkowe oraz został mianowany oficjalnym egzaminatorem przez ACCA. |  ARTUR JASIŃSKI | Dr Artur Jasiński, autor wydanej w tym roku książki „Architektura w czasach terroryzmu", jest praktykującym architektem, dyrektorem biura architektonicznego Artur Jasiński. Jest laureatem nagród i wyróżnień w ponad dwudziestu konkursach architektonicznych i twórcą wielu zrealizowanych budynków użyteczności publicznej, m.in. siedziby Banku Handlowego w Krakowie, parku technologicznego Brainville w Nowym Sączu, Centrum Biurowego Lubicz i parku biurowego Bonarka 4 Business w Krakowie. Jego zainteresowania naukowe i publikacje skupiają się na polu wpływu współczesnych procesów cywilizacyjnych i modernizacyjnych na urbanistykę, architekturę i na praktykę zawodową architekta. Jest autorem prac dotyczących związków pomiędzy architekturą a terroryzmem, które były publikowane przez różne instytucje naukowe, a także przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. |  ANDRZEJ BOGUCKI | Absolwent Politechniki Warszawskiej, Management Centre Europe i Management Awareness Program. Prezes Zarządu i dyrektor wykonawczy Gtech na Europę Wschodnią (1995-2005) – odpowiadał za dostarczanie usług technicznych i software dla klientów Gtech na świecie. Jednocześnie Prezes Zarządu i dyrektor wykonawczy Grytek Sp. z o.o. (1995–2000) – spółki, odpowiadającej za dostarczanie serwisów przetwarzania danych dla Polskiego Monopolu Loteryjnego. Prezes zarządu Datatrans (1996–1997). W latach 200–-2012 członek zarządu spółki PL.2012, odpowiedzialnej za przygotowania do UEFA EURO 2012. |  JAKUB KOCZOROWSKI | Od początku swojej kariery zawodowej związany z firmą REHAU. Początkowo jako praktykant w dziale Finansów i Księgowości, później jako specjalista ds. sprzedaży i marketingu w branżach Infrastruktura i Inżynieria środowiska oraz Technika Grzewcza i Instalacyjna. Od 2008 r. dodatkowo pełni obowiązki Menedżera Grupy Produktów Odnawialne źródła Energii. Prelegent podczas licznych konferencji związanych tematycznie z OZE. Promotor budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Członek Stowarzyszenia Polska Wentylacja oraz Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła z ramienia REHAU. |  JAKUB KUTZMANN | Jakub jest adwokatem i Managing Associate, kierującym pracą w zespole Real Estate. Specjalizuje się w doradztwie transakcyjnym oraz kwestiach budowlanych. Od dziewięciu lat świadczy wieloaspektową pomoc prawną, Klientom lokalnym oraz międzynarodowym, których większość stanowią najwięksi deweloperzy, fundusze real estate oraz banki. Ponadto, zajmuje się w szczególności doradztwem prawnym w projektach nabywania nieruchomości (kompleksowe due diligence prawne oraz usługi z zakresu doradztwa transakcyjnego), zbywania nieruchomości, budowlanych, restrukturyzacji zadłużenia oraz podatkowej, także leasingu i finansowania nieruchomości (doradza także kredytodawcom). |  MATTHIAS LUKIEWICZ – EBCsoft | Matthias Lukiewicz – od blisko 20 lat związany z branżą nieruchomości. Od 2011 roku jest Managerem w firmie EBCsoft, która dostarcza kompleksowe oprogramowanie dla Facility Management zintegrowane z potrzebami dopasowanymi do oczekiwań Klienta i często bardzo różnorodnych i unikalnych potrzeb branży. |  ZBIGNIEW MAZUREK | Absolwent Politechniki Krakowskiej, manager z wieloletnim doświadczeniem (w tym 20 lat pracy we Francji). Pracował w firmach z branży Facility Management i Real Estate. Obecnie prowadzi firmę konsultingową w obszarze Facility Management – MENPRESA. Posiada dużą praktykę w temacie wdrożeń i zastosowania narzędzi informatycznych w działalności FM (wdrożenia oprogramowania z kategorii CMMS i CAFM). Członek Komitetu Zadaniowego ds. Facility Management przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym, członek IFMA Polska, wykładowca na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. | | | Do udziału w Kongresie zapraszamy: - właścicieli różnego typu obiektów,
- property managerów,
- facility managerów,
- office managerów,
- zarządców nieruchomości komercyjnych,
- przedstawicieli funduszy inwestycyjnych,
- project managerów,
- dyrektorów administracyjnych,
- dyrektorów technicznych,
- inwestorów.
Każdy z uczestników Kongresu otrzyma certyfkat oraz wyczerpujące materiały merytoryczne, przygotowane przez prelegentów | Termin i miejsce 16–17 października 2013 r. Miejsce: Hotel Marriott Warsaw Airport | Cena uczestnictwa - 1649 zł netto + VAT/osobę
Rabat 400 zł na zgłoszenia nadesłane do 24 września tylko dla odbiorców newslettera portalu Administrator24.info! Cena po rabacie – 1249 zł + VAT! | Opłata obejmuje: - uczestnictwo w Kongresie we wszystkich prelekcjach,
- uczestnictwo w panelach dyskusyjno-konsultacyjnych,
- przerwy kawowe, napoje, lunch,
- wieczorny koktajl businessowy (pierwszego dnia Kongresu),
- pełne materiały szkoleniowe,
- certyfikat potwierdzający udział w Kongresie.
| | |
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz