| Organizator: |  | Warsztaty certyfikuje Rada Programowa Facility Manager, najstarszego i najbardziej uznanego na rynku czasopisma branży nieruchomości komercyjnych. Jeżeli: - Jesteś właścicielem lub zarządcą nieruchomości i chcesz wiedzieć, jak naliczać czynsz/service charge w sposób korzystny dla Ciebie i atrakcyjny dla najemcy
- Chcesz wiedzieć, jakie zapisy w umowie zabezpieczą Twoje interesy na wypadek roszczeń najemcy
- Chcesz wprowadzić do swojej umowy zapisy, które przyciągną najemcę w 2015 roku
Nie może zabraknąć Cię na warsztatach o unikalnej tematyce i renomie na rynku: | Jak podpisać umowę najmu nieruchomości, która zabezpieczy interes właściciela i przyciągnie najemcę? korzystne kalkulowanie czynszu/service charge + kluczowe zapisy w umowie, które wykluczą „wpadki” prawne i spory z najemcą na podstawie wniosków z rozpraw sądowych | | Podczas warsztatów omówimy i zobrazujemy na przykładach: - Jakie zapisy w umowach przyciągają najemcę na konkurencyjnym rynku nieruchomości komercyjnych w 2015 roku
- Jak kalkulować czynsz/service charge, aby przyciągnąć najemcę a jednocześnie zabezpieczyć swoje interesy finansowe
- Jaki system naliczania opłat serwisowych i czynszu najlepiej sprawdził się w praktyce rynkowej 2014 i co zatem zaleca się na 2015 rok
- W jaki sposób zabezpieczyć interesy prawne właściciela na wypadek sporów - wnioski z rozpraw sądowych 2013/2014
- Jakie zapisy wprowadzić do umowy najmu, aby zapewnić "spokojną głowę" właściciela i zarządcy
- Jakie elementy mają rzeczywisty wpływ na koszty wynajmu nieruchomości
- Jakie "kruczki" w prawie podatkowym umożliwiają obniżenie wydatków związanych z wynajmem nieruchomości
| Program warsztatów: | Część pierwsza warsztatów: Jak „uszczelnić” umowę najmu, aby zabezpieczyć interes finansowy i prawny właściciela/zarządcy nieruchomości – wnioski z najczęstszych problemów pojawiających się w sporach sądowych między najemcą a właścicielem. - Jak dokładnie określić w umowie najemcę, zwłaszcza w umowach z firmami o kapitale zagranicznym, aby móc skutecznie egzekwować od najemcy obowiązki i czynsze, o których mowa w umowie?
- Jakie mogą być konsekwencje prawne i finansowe dla wynajmującego z tytułu nieprawidłowego określenia przedmiotu najmu? Powiemy, jak „wzorcowo” określić przedmiot najmu biorąc pod uwagę cel i specyfikę umowy.
- Jak sformułować zabezpieczenie wierzytelności przyszłej z najmu w formie kaucji pieniężnej, aby zapis był ważny?
- Jak dokładnie określić warunki zmiany czynszu, aby było wiadomo w jaki sposób i kiedy będzie następowała indeksacja czynszu? Pokazujemy zapisy, które swoim korzystnym sformułowaniem przekonają najemcę, a jednocześnie zabezpieczą interesy właściciela.
- Jak w umowie sformułować warunki ponoszenia kosztów dostawy mediów, wody, energii oraz rozliczania zaliczek, aby nie dać najemcy możliwości roszczeń z tego tytułu?
- Jak w warunkach najmu rozgraniczyć obowiązki najemcy i wynajmującego w zakresie utrzymania dobrego stanu lokalu, aby zabezpieczyć się na wypadek zniszczeń nie wynikających z normalnego użytkowania przez najemcę?
- Jak stworzyć szczegółowy opis przedmiotu najmu w protokole zdawczo odbiorczym, co często okazuje się niekorzystne dla wynajmującego i dla najemcy?
| Część druga warsztatów: Zapisy w umowie najmu, które decydują o atrakcyjności najmu w rzeczywistości rynkowej 2015: - Jak powinna wyglądać krótka umowa (czyli taka, która nie odstrasza najemcy), a jednocześnie zabezpiecza interes właściciela – przykłady konkretnych zapisów i „wzorcowych” umów
- Jakie zapisy musisz wprowadzić do umowy, aby przyciągnąć dobrego najemcę w 2015 roku – zderzamy realia rynkowe wraz z zabezpieczeniem interesów wynajmującego
- Jak sformułować korzystne dla obu stron warunki wypowiedzenia?
- Jak poprzez odpowiednie oscylowanie podatkami stworzyć atrakcyjniejszą ofertę wynajmu?
| Część trzecia warsztatów: 1. Struktura oraz zasady naliczania czynszu za wynajem nieruchomości komercyjnych: - Jak wyznaczyć optymalną wysokość czynszu, która będzie korzystna zarówno dla najemcy, jak i dla właściciela nieruchomości? Kalkulacje.
- Jakie elementy nie mogą być ujęte w service charge?
- Czy są standardowe lub ogólnie przyjęte kryteria, według których można naliczać wysokość czynszu i opłat dodatkowych?
- Jak uwzględnić indeksację w długoterminowej umowie najmu?
- Kiedy i na jakiej podstawie najemca jest uprawniony do zwolnienia z opłacania czynszu?
2. Wyznaczanie oraz rozliczanie opłat serwisowych: - Jak ujednolicić zasady naliczania opłat serwisowych i dzięki temu uniknąć konfliktów i niejasności pomiędzy właścicielem a najemcą?
- Które części składowe trzeba wziąć pod uwagę wyznaczając wysokość service charge (biurowe, logistyczne, magazynowe i handlowe)?
- Jakie modele rozliczeń service charge najlepiej sprawdzają się w praktyce (terminy i sposób ich rozliczania)?
- Czy opłaty muszą stale rosnąć i w jakich warunkach mogą być obniżone?
- Czy na wysokość opłaty ma wpływ wiek oraz stan nieruchomości?
- Case study - systemy naliczania opłat w różnych nieruchomościach komercyjnych.
| Miejsce i Termin | Cena uczestnictwa | | Warszawa, 23 czerwca 2015 r. | 799 zł + VAT. Podana cena uczestnictwa dotyczy jednej osoby i obejmuje profesjonalne materiały szkoleniowe, przerwę kawową, poczęstunek oraz lunch. Uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w warsztatach. Warsztaty odbywają się w godzinach 10.00-17.00. | Ostatnie wolne miejsca! | | Unikalne cechy i korzyści ze spotkania: - Tylko u nas! - koncentrujemy się na sprytnych i unikalnych rozwiązaniach, które okazały się niezwykle sprawne i skutecznie funkcjonują w innych firmach.
- 100% praktycznych porad - podczas warsztatów przytaczamy wyłącznie przykłady, które można przenieść bezpośrednio na realia Państwa działalności. Wszystkie zajęcia prowadzone są w czytelny i zrozumiały sposób metodą "krok po kroku".
- Wsparcie w rozwiązaniu indywidualnych problemów - Prelegent wspiera uczestników udzielając wskazówek do pytań i problemów zgłaszanych "z Sali." Jesteśmy również do Państwa dyspozycji w przeciągu tygodnia po dacie szkolenia - odpowiemy na każde Państwa pytanie!
- Program warsztatów przygotowany w oparciu o badania firm i instytucji - to gwarancja, że tematy są najlepiej dobrane do potrzeb naszych klientów
- Nasi wykładowcy są oceniani przez uczestników - współpracujemy wyłącznie z tymi, którzy gwarantują wysoki poziom merytoryczny warsztatów i szkoleń
| |
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz