Szukaj

wtorek, 7 lipca 2015

Jak zabezpieczyć swoje interesy przy podpisywaniu umów budowlanych?


Jeśli e-mail nie wyświetla się prawidłowo, użyj tego linka.

Nawet jedno słowo lub jedna litera w umowie może przesądzić o tym,
która strona ma rację podczas sporu.

Uniknij ryzyka i skutecznie zabezpiecz swoje interesy.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć:

  • Jakie punkty umów należy zmienić w związku z nowymi przepisami Prawa Budowlanego, aby jednoznacznie określić w kontrakcie odpowiedzialność projektanta, wykonawcy i podwykonawcy,
  • Jakie zapisy wprowadzić do umowy budowlanej, aby składając podpis, mieć pewność, że Twoje interesy zostały właściwie zabezpieczone,
  • Jakich klauzul i zabezpieczeń użyć na wypadek nieuczciwości lub zaniedbań ze strony kontrahenta,
  • Jakie dowody i dokumenty zebrać, aby po 28 czerwca 2015 r. skutecznie egzekwować usunięcie błędów i wad budowlanych z tytułu reklamacji, gwarancji lub rękojmi

Zapraszamy na jedyne na rynku praktyczne warsztaty gwarantujące kompleksową odprawę przed podpisaniem nowych umów wg zmienionych regulacji Prawa Budowlanego oraz egzekwowaniem warunków każdego, nawet najtrudniejszego kontraktu:

OGÓLNOPOLSKIE CERTYFIKOWANE WARSZTATY

przygotowania bezpiecznych umów budowlanych wg nowych przepisów obowiązujących od 28 czerwca 2015

Jak prawidłowo uregulować zakres obowiązków i granice odpowiedzialności stron oraz kwestie reklamacji, gwarancji i rękojmi w umowie, aby zabezpieczyć swoje interesy?

Z warsztatów wyjedziesz z:

  • Konkretnymi wytycznymi, jak dobrać rodzaj umowy do wielkości i specyfiki planowanej inwestycji lub usług budowlanych zgodnie ze zmienionymi w 2015 roku przepisami budowlanymi, cywilno- prawnymi, oraz PZP
  • Kompletem bezpiecznych umów budowlanych, które ułatwią zawieranie kontraktów po 28 czerwca 2015 r.
  • Wyciągiem przepisów chroniących Ciebie i Twoją firmę przed odpowiedzialnością w przypadku nieuzasadnionego zarzutu o wadliwe wykonanie prac
  • Wykazem zapisów i klauzul, które zagwarantują bezpieczeństwo Twoich interesów na wypadek błędów i wad budowlanych
  • Zestawieniem kilkunastu korzystnych sformułowań i klauzul, które gwarantują zapłatę pełnego wynagrodzenia za wykonane prace lub usługi
  • Przykładami zapisów, dzięki którym udokumentujesz i rozliczysz roboty dodatkowe lub zamienne nie ujęte w projekcie

Z umiejętności nabytych podczas warsztatów skorzystasz w sytuacjach:

  • negocjowania korzystnych zapisów oraz klauzul w umowie gwarantujących bezpieczeństwo prawne
  • problemów przy regulowaniu i dokumentowaniu robót dodatkowych lub zamiennych
  • rozliczania kontraktu i egzekwowania gwarancji za wykonane roboty w przypadku upadłości lub odstąpienia od umowy jednej ze stron
  • reklamowania wadliwie wykonanych prac oraz egzekwowana roszczeń z tytułu gwarancji lub rękojmi
  • ustalania odpowiedzialności za błędy i szkody wyrządzone przez podwykonawców budowlanych
Pobierz grafikę, aby zobaczyć całą treść wiadomości Pobierz grafikę, aby zobaczyć całą treść wiadomości


Program szkolenia:

1. PANEL SPECJALNY
Prelegent w praktyczny i kompleksowy sposób wskaże co przyjęte i planowane na 2015 rok zmiany w prawie zmieniają w dokumentacji budowlanej, w tym m.in. omówi:

  1. Jak będą wyglądały nowe procedury administracyjne przy realizacji prac budowlanych na podstawie ustawy z dnia 20 lutego 2015 o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych, której przepisy wchodzą w życie 28 czerwca?
  2. Jakie zmiany dotyczące wprowadzania do obrotu wyrobów budowalnych, nowych zasad znakowania oraz wydawania ocen technicznych wprowadza Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o wyrobach budowlanych oraz ustawy – Prawo budowlane?
  3. Jakie zmiany w procedurach przetargowych dla branży budowlanej wprowadza nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych, której zmienione przepisy zaczną obowiązywać od 1 lipca 2015 roku?
  4. Jakie nowe obowiązki dla branży budowlanej wprowadzi Kodeks urbanistyczno-budowlany w 2015 r.? - jak wg nowych wytycznych należy realizować inwestycję budowlaną i jak w praktyce będą wyglądały odpowiedzialność i obowiązki wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego?

2. Katalog kluczowych regulacji, PB i PZP, KC które trzeba wykorzystać przy przygotowywaniu korzystnych kontraktów w II połowie 2015 r.

  1. Które z nowych przepisów zabezpieczają interesy inwestora, a które wykonawców robót; jakich klauzul w umowach należy unikać i kto odpowiada za błędy budowlane?
  2. Jakie regulacje obowiązują bezwzględnie, niezależnie od postanowień umów o roboty budowlane, i jakie wynikają z nich konsekwencje prawne?
  3. Jaki rodzaj umowy wybrać ze względu na specyfikę planowanej inwestycji, długość trwania przedsięwzięcia i zakres prac?
  4. Jakie newralgiczne postanowienia umowy o roboty budowlane często umykają uwadze, jakie są skutki ich pominięcia?
  5. Zapisy umowne kontra sytuacje sporne – jak ustalić, kto jest odpowiedzialny za wadę i skutecznie dochodzić jej usunięcia, co zrobić w przypadku, gdy strona odpowiedzialna uchyla się od wykonania naprawy?

3. Analiza szczególnych zapisów w umowach o roboty budowlane - na co zwrócić uwagę, a jakich klauzul unikać?

  1. Jak właściwie określać przedmiot umowy, zakres zlecanych prac oraz terminy w umowie o roboty budowlane?
  2. Jak prawidłowo rozgraniczyć w umowie odpowiedzialność inwestora, projektanta, wykonawcy, a także reguły podwykonawstwa, aby jednoznacznie określała zobowiązania stron?
  3. Jak właściwie określić sposób wynagrodzenia? Kiedy warto umówić się na wynagrodzenie ryczałtowe, kosztorysowe, a kiedy mieszane - od czego zależy, która wersja będzie korzystniejsza dla stron umowy?
  4. Odpowiedzialność za nieterminowe opłacanie faktur - jak się zabezpieczyć zgodnie ze zmienionymi przepisami podatkowymi?
  5. W jaki sposób uregulować w umowie roboty zamienne lub dodatkowe na wypadek konieczności wprowadzenia zmian w projekcie wykonawczym?
  6. Jak zabezpieczyć się na wypadek: niewłaściwego wykonania umowy przez wykonawcę lub inwestora, braku wykwalifikowanych pracowników czy zwlekania z odbiorem końcowym prac, jak również ryzyka wystąpienia tzw. siły wyższej?

4. Klauzule i zabezpieczenia umowne - jak skutecznie zgłaszać reklamacje budowlane i dochodzić swoich praw z tytułu gwarancji jakości i rękojmi za wady?

  1. Niewypłacalność, upadłość, rozwiązanie działalności wykonawcy - jakie możliwości w zakresie dochodzenia roszczeń lub ich odrzucenia mają obie strony umowy?
  2. W jaki sposób dochodzić roszczeń, jeśli wady zostały ujawnione w trakcie wykonywanych robót?
  3. Kiedy zastosowanie ma rękojmia, a kiedy gwarancja jakości, co robić, jeśli w umowie nie określono konkretnie jej zasad?
  4. Jak egzekwować odpowiedzialność wykonawcy robót za wady ujawnione po upływie terminu gwarancji i rękojmi?
  5. Czy zgodnie z obowiązującymi od 25 grudnia 2014 znowelizowanymi przepisami Kodeksu Cywilnego, strona może mieć jednoczesne roszczenia z rękojmi i z umownej gwarancji? Jakie są w tym zakresie zasady ogólne, wyjątki i przypadki kontrowersyjne?

5. Granice odpowiedzialności inwestorów, projektantów, wykonawców i zarządców nieruchomości w razie wad i błędów budowlanych

  1. Jakie prawa mają poszczególni uczestnicy procesu inwestycyjnego i za pomocą jakich zapisów zabezpieczyć interes każdej ze stron?
  2. Jakie są sprawdzone sposoby, dzięki którym można zgodnie z prawem rozliczyć projektanta czy wykonawcę w przypadku wad projektowych oraz błędów budowlanych?
  3. Kiedy za błędy i wady odpowiada inwestor lub właściciel obiektu, a w jakich przypadkach zarządca nieruchomości?
  4. Sytuacje sporne - jak ustalić, kto jest odpowiedzialny za wadę i skutecznie dochodzić jej usunięcia, co zrobić w przypadku, gdy strona odpowiedzialna uchyla się od wykonania naprawy?

6. Obowiązkowa dokumentacja i procedury egzekwowania roszczeń po wykryciu wad i błędów budowlanych

  1. Jaką dokumentację powinien prowadzić każdy uczestnik procesu budowlanego, aby zabezpieczyć się na wypadek roszczeń innych uczestników?
  2. Na co koniecznie zwrócić uwagę podczas odbiorów prac remontowych, modernizacyjnych i naprawczych? Obowiązkowe punkty kontrolne.
  3. Jak rozpoznawać wady elementów budynku podczas okresowych kontroli, jak udokumentować znalezioną usterkę, aby móc dochodzić z tego tytułu przysługujących roszczeń?
  4. Jak wyegzekwować sprawne usunięcie wad wykonanych prac? Które zapisy w umowie skutecznie to ułatwią? Wykaz paragrafów umowy, na które należy się powołać przy egzekwowaniu swoich uprawnień gwarancyjnych
  5. Co zawrzeć w zgłoszeniu błędów budowlanych? Wskazówki przy zbieraniu dowodów i przygotowaniu dokumentacji stwierdzającej wady wykonawcze
  6. Procedura składania dokumentacji roszczeniowej za błędy budowlane i projektowe przy wykorzystaniu dokumentacji powykonawczej - jak opisywać dokumenty i zdjęcia?

WARSZTATY
Jak przygotować prawidłowe i bezpieczne umowy o roboty budowlane

  1. Omówimy, jak krok po kroku przygotować umowę gwarantującą należyte wykonanie prac budowlanych
  2. Podpowiemy, co obowiązkowo umieścić w umowie, aby móc w przyszłości wyegzekwować usunięcie powstałych wad i usterek lub uzyskać odszkodowanie
  3. Wskażemy najczęściej popełniane błędy w umowach, które umożliwiają dochodzenie praw

Uczestnicy uzyskają fachowe wyjaśnienia najbardziej newralgicznych punktów, które zdarzają się przy negocjowaniu umów. Podczas panelu uczestnicy będą mogli również skonsultować z prelegentem umowy zawarte wcześniej lub te, które będą podpisywane w najbliższej przyszłości.



Prelegent

Rafał Lewandowski – ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Szczecińskiego, a następnie aplikację sądową; obecnie prawnik Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania; zajmuje się sporządzaniem opinii prawnych dotyczących inwestycji budowlanych.



Do udziału w szkoleniu zapraszamy:

  • kierowników budów i kierowników kontraktów,
  • menedżerów budów,
  • firmy budowlane, remontowe i podwykonawcze,
  • deweloperów i inwestorów,
  • wszystkie osoby, które w swojej praktyce podpisują umowy o roboty budowlane.

Opinie uczestników poprzedniej edycji warsztatów:

Bożena Rudzka, dział prawny, firma budowlana, Polkowice:
Podczas warsztatów uzyskałam szereg ciekawych rozwiązań dotyczących zabezpieczania umów, które mogę zastosować w swojej codziennej pracy. Polecam!

Józef Maliszewski, kierownik kontraktu, Toruń:
Dużo przykładów, odniesień do praktyki, ze wskazówkami do wprowadzenia od zaraz. Prelegent wskazuje najczęstsze błędy występujące w umowach budowlanych, kilka znalazłem także w swoich dokumentach i teraz wiem jak ich uniknąć . Naprawdę warto wziąć udział.

Stefan Zakroczny, szef firmy remontowej, Zamość:
Dzięki wiedzy zdobytej na warsztatach, wiem jak zabezpieczyć swoje interesy i od tamtej pory nie mam problemów z opóźnieniami płatności za wystawione faktury.


Miejsce i Termin

Cena uczestnictwa


Warszawa, 28 lipca 2015
Poznań, 29 lipca 2015
Katowice, 30 lipca 2015

799 zł + VAT. Podana cena uczestnictwa dotyczy jednej osoby i obejmuje profesjonalne materiały szkoleniowe, przerwę kawową, poczęstunek oraz lunch.

Uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w warsztatach. Warsztaty odbywają się w godzinach 10.00-16.00.

Niższa cena 719 zł + 23% VAT na zgłoszenia nadesłane do 13 lipca 2015 r.!


Unikalne cechy i korzyści ze spotkania:

  • Tylko u nas! - koncentrujemy się na sprytnych i unikalnych rozwiązaniach, które okazały się niezwykle sprawne i skutecznie funkcjonują w innych firmach
  • 100% praktycznych porad - podczas warsztatów przytaczamy wyłącznie przykłady, które można przenieść bezpośrednio na realia Państwa działalności. Wszystkie zajęcia prowadzone są w czytelny i zrozumiały sposób metodą krok po kroku
  • Wsparcie w rozwiązaniu indywidualnych problemów - prelegent wspiera uczestników, udzielając wskazówek do pytań i zgłaszanych problemów. Jesteśmy również do Państwa dyspozycji w przeciągu tygodnia po dacie warsztatów - odpowiemy na każde Państwa pytanie!
  • Program warsztatów przygotowany w oparciu o badania firm w całej Polsce i dotychczasowe edycje warsztatów - to gwarancja, że tematy są najlepiej dobrane do potrzeb naszych Klientów
  • Nasi wykładowcy są oceniani przez uczestników - współpracujemy wyłącznie z tymi, którzy gwarantują wysoki poziom merytoryczny warsztatów i szkoleń


Otwórz formularz on-line

Deklarujemy udział Pani / Pana:     

Uczestnik 1.
Adres email
Stanowisko
Uczestnik 2.
Adres email
Stanowisko
Uczestnik 3.
Adres email
Stanowisko
Uczestnik 4.
Adres email
Stanowisko
Uczestnik 5.
Adres email
Stanowisko
Miejsce i termin
e-mail

Potwierdzenie udziału w warsztatach wraz z fakturą
pro-forma otrzymają Państwo drogą e-mailową.

Zamawiający:     

Imię
Nazwisko
Email
Stanowisko
Firma / Instytucja
Adres
Kod / Miejscowość -
Telefon
Telefon komorkowy
Fax
NIP
Przedział zatrudnienia
Uwagi

 

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych. FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. zapewnia klientom prawo do wglądu i zmiany swoich danych osobowych. Zgadzam się na przesyłanie informacji handlowej przez FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13, za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Nie  

Wysłane zgłoszenie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu sprzedaży FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

  1. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest przesłanie do FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. wypełnionego formularza zgłoszenia.
  2. Otrzymanie przez Organizatora zgłoszenia jest równoznaczne z zawarciem umowy pomiędzy FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. a Zamawiającym i oznacza akceptację Ogólnych Warunków Świadczenia Usług Szkoleniowych FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
  3. W ciągu 2 dni roboczych od dostarczenia Organizatorowi formularza zgłoszenia, Zamawiający otrzyma potwierdzenie wpisania na listę uczestników szkolenia.
  4. Podstawę płatności za szkolenie stanowi wystawiona przez Organizatora faktura pro forma wysyłana do Zamawiającego przed terminem szkolenia.
  5. W przypadku zgłoszenia z jednej firmy:
    • 3 osób - organizator udzieli 10% rabatu,
    • 4 osób - organizator udzieli 15% rabatu,
    • 5 osób - organizator udzieli 20% rabatu,
    • powyżej 5 osób - możliwa jest indywidualna negocjacja cen uczestnictwa.
    Uwaga! Rabaty zgłoszeń mnogich nie sumują się z innymi rabatami.
    Więcej informacji pod numerem telefonu: 61 66 55 832, lub:
    katarzyna.andrzejak@forum-media.pl
  6. Nieuregulowanie faktury pro forma nie jest równoznaczne z rezygnacją z uczestnictwa w szkoleniu.
  7. W terminie 7 dni po terminie szkolenia Organizator wystawi i prześle Zamawiającemu fakturę VAT.
  8. Złożenie pisemnej rezygnacji z udziału w szkoleniu nie później niż 14 dni przed terminem szkolenia nie pociąga za sobą żadnych obciążeń finansowych.
  9. Organizator zastrzega sobie prawo do dokonywania modyfikacji programu szkolenia lub kongresu, w merytorycznie uzasadnionych przypadkach.

W przypadku nie złożenia rezygnacji przez Zamawiającego w regulaminowym terminie lub braku obecności uczestnika na szkoleniu, Organizator zastrzega sobie prawo obciążenia Zamawiającego pełnymi kosztami szkolenia.

 

FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. ul. Polska 13, 60-595 Poznań
KRS nr 0000037307, Wydział VIII KRS Poznań,
NIP 781-15-51-223 REGON 631046924
Kapitał zakładowy 300 000 zł
centrumkompetencji.pl
Kontakt:
Maria Kozerska-Gęstwicka, tel. 61 66 83 763
maria.kozerska-gestwicka@forum-media.pl
 Niniejszy e-mail jest bezpłatną usługą świadczoną w ramach prenumeraty miesięcznika Administrator oraz subskrypcji newslettera portalu Administrator24.info. Jeśli nie życzą sobie Państwo otrzymywać więcej podobnych wiadomości, prosimy o przesłanie pustego e-maila z tematem REZYGNACJA na adres: biuletyn@administrator24.info

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz